LCM Başvuru

London College of Music (LCM), 1887 yılından beri var olan, İngiltere’nin en geniş Müzik ve Performans Sanatları Enstitülerinden biridir.

LCM, sektörün en tecrübeli uzmanlarının, yaratıcılık ve tutku ile sunduğu yenilikçi eğitim imkanları vermektedir.  Kuruluşundan bu yana, dış ülkelerde de seviye ve diploma sınavları düzenlemektedir. Birleşik Krallık onayı ve kalite güvencesi altında, diğer sınav sistemleriyle denklik sağlayan LCME (London College of Music Exams), İngiltere Üniversitelerinde UCAS sistemiyle eğitim alacak öğrencilerin kredi kazanmalarına olanak sağlamaktadır.  Bugün dünyanın 42 ülkesinde LCM seviye ve diploma sınavları yapılmaktadır.

Sınava katılabileceğiniz bölümler ve sınav formatları geniş bir çeşitlilik gösterir.  Bölümler; piyano, tüm orkestra enstrümanları, şan, müzikal tiyatro, pop vokal, gitar, kilise orgu, bateri, perküsyon, caz, erken müzik eğitimi (küçük yaş grubu), müzik teorisi ve kompozisyondan oluşur.  Akustik, elektrik, rock ve bas gitar sınavları RGT (Registry of Guitar Tutors) ortaklığı ile LCM çatısı altında yapılmaktadır. Uluslararası krediye sahip diploma sınavları ise kompozisyon, orkestra şefliği, tez ve teori, performans ya da öğretmenlik alanlarında 4 aşamalı olarak yapılmaktadır.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak, LCM sınav başvurusu için gerekli belgelere erişebilirsiniz.

LCM Başvuru Formu

2019 LCM Sözleşmesi

2019 Yaz Dönemi Kayıt Ücretleri