DİDEM

OĞUZ

BİYOGRAFİ

Piyano eğitmeni Didem Oğuz, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Müzisyen bir ailede yetiştiği için 5 yaşında özel piyano dersleri ile müziğe ilk adımlarını attı. Orta Okul ve liseyi İtalya’da Napoli Amerikan Kolejinde okuduğu sırada San Carlo Operası’nın baş sopranosu Signora Imma de Stefano’nun piyano öğrencisi oldu. Klasik Batı Müziği, müzik teorisi, solfej ve piyano eğitimini İtalya’da tamamladı. Türkiye’ye son sınıfta dönüp, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, müziğin yanı sıra matematiğe olan ilgisi sebebiyle, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliğini bitirdi.

Tüm öğrencilik hayatı boyunca piyano, matematik, ve İngilizce dersleri verip çocuklarla iletişimde başarılı olduğunu keşfetti.

2002 yılından itibaren sadece piyano eğitmenliği üzerine çalışmaya başladı. Birçok sanat atölyesi, müzik okulu ve anaokullarında birebir ve grup çalışmaları yaptı.

2013 yılında PianoForte Müzik Atölyesini kurdu, onlarca resital organize etti ve öğrencileri için piyano parçaları düzenledi. Birçok öğrencisinin konservatuvar yetenek sınavlarında ve piyano festivallerinde başarı elde etmesine destek oldu.

2014 yılında West London University’ye bağlı LONDON COLLEGE OF MUSIC sınavlarının Türkiye temsilcilerinden biri oldu. Uluslararası koordinatörlüğünü yapmakta olduğu sertifika programlarının aynı zamanda sınav çevirmenliğini üstlendi.

2019 yılında, piyanoya yeni başlayan çocuklar için “Piyano Öğreniyorum” isimli eğitim ve repertuvar kitabı yayınlandı.

Yine 2019 yılında, 37 SANAT MERKEZİ Ataşehir şubesinin kurucu okul müdürü oldu. Halen piyano eğitmenliğine devam etmekte olan Didem Oğuz, aynı zamanda 37 SANAT MERKEZİ’nin yönetim kurulu üyesidir.