5-15 Yaş Piyano Dersleri

Eğitim hayatlarına henüz yeni adım atan minik müzisyen adayları için başlangıç çok önemlidir.  Büyük hayal dünyalarına, kendi yaratacakları müziği kazandırabilmek, belki tüm hayatlarını etkileyecektir.  Henüz oyun çağında olan bu yaş grubuna, eğitimin eğlenceli sunulması gerektiğine inanıyorum.

Piyano eğitiminde de öğrenilecek teorik bilgilerin, çalma sırasında uygulanacak tekniklerin, nota okumanın ve ritim sayabilmenin, kısacası müziği yaratmak için kazanacakları tüm donanımların, görsellerle ve oyunlarla süslenmesi, başarıya giden en keyifli yoldur.

Her seviye için düzenlediğim piyano metotlarından ilki, “Piyano Öğreniyorum”, bu doğrultuda bolca renk, boyama, masalsı karakterlerle ritim ve söylemeyi bildikleri şarkılardan oluşan piyano repertuvarı içeriyor.

Dersleri verimli geçirmek kadar önemli olan, ev çalışmaları ve ödev tekrarlarıdır. Ufak yaşlarda edinilen alışkanlıklar, tüm okul hayatlarında başarılı olmalarını sağlayacaktır. Ancak bunu yapmak bazen sıkıcı olabilir. İşte bu noktada uyguladığım birkaç yöntemle, öğrencilerimle yine eğlenceyi ve motivasyonu yakalıyoruz.